nagłówek o mnie sport

oprogramowanie

Pstry koń

Microsoft po raz kolejny udaje, że ugiął się pod naciskiem Komisji Europejskiej i po raz kolejny ogłasza zasady interoperacyjności obiecując wolność, równość i braterstwo. W "zasadach interoperacyjności" słowo "otwarte" powtórzone zostało czterdzieści razy.

Wszystkiego najlepszego

Trzeba było tak Billowi dokładać? Zemsta nadeszła szybko, choć nie niespodziewanie. Pierwsza rocznica wydania Visty w ręce konsumentów już niedługo, a ja w ramach prezentu postanowiłem sprawić sobie egzemplarz. Już po trzech dniach mam działający system.

Ach ta komercha (2)

Kiedyś sprawa była prosta. Do tworzenia rzeczywiście komercyjnych treści niezbędne były inwestycje. Stacje graficzne, kamery, studia nagrań, o kanałach dystrybucyjnych nie wspominając. Twórczość bez inwestycji była jak najbardziej możliwa – ale albo pozostawała niszowa, albo w końcu przetwarzały ją i popularyzowały bogate koncerny.

Office, wersja mikro (1)

Wkrótce początek roku szkolnego. Przyda się mundurek, nowy telefon, komputer i pakiet biurowy. Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości, który pakiet biurowy wybrać, na wszelki wypadek piszą o nim gazety, a sklepy komputerowe witają reklamą zamiast strony głównej.

Wszyscy mówią iPhone (4) - GPLv3

Nowa wersja licencji GPL pojawiła się tego samego dnia co iPhone. Logiczne uzasadnienie nawet jest: nowe postanowienia licencji wymierzone są właśnie w iPhony tego świata, choć reprezentowane przez TiVo.