nagłówek o mnie sport

wolność

Pstry koń

Microsoft po raz kolejny udaje, że ugiął się pod naciskiem Komisji Europejskiej i po raz kolejny ogłasza zasady interoperacyjności obiecując wolność, równość i braterstwo. W "zasadach interoperacyjności" słowo "otwarte" powtórzone zostało czterdzieści razy.

Do czego służy prawo autorskie?

jako (30.01.2008)

Gazeta.pl cytuje wypowiedź Anny Pękali z Teatru Narodowego, która mówi, dlaczego nie wolno robić zdjęć podczas uroczystości z okazji 40. rocznicy zdjęcia (he, he) "Dziadów":

Ach ta komercha (4)

jako (30.11.2007)

Czas na coś w rodzaju podsumowania, choć temat niewyczerpany. Im bardziej będą rosły budżety reklamowe, im więcej wolnych treści będzie wykorzystywanych komercyjnie, tym trudniej będzie oddzielić sieć komercyjną od niekomercyjnej. Jeśli w ogóle taki podział istnieje.

Widmo krąży po świecie

Na szczęście chodzi o widmo elektromagnetyczne. Niedawno Komisja Europejska ogłosiła, że zamierza doprowadzić do uchylenia starej dyrektywy o GSM, która sprawiła, że sieci komórkowe w Europie rozwinęły się szybko i sprawnie, podczas gdy w USA trzeba było czekać na iPhone.

Wszyscy mówią iPhone (4) - GPLv3

Nowa wersja licencji GPL pojawiła się tego samego dnia co iPhone. Logiczne uzasadnienie nawet jest: nowe postanowienia licencji wymierzone są właśnie w iPhony tego świata, choć reprezentowane przez TiVo.